חיפוש בתי אבות
243 בתי אבות במערכת

בתי אבות בתל אביב
בתי אבות בחיפה
בתי אבות בטבריה
בתי אבות ברמת גן
בתי אבות ברמת השרון
בתי אבות בראשון לציון
בתי אבות בפתח תקווה
בתי אבות בגבעתיים
בתי אבות בבת ים
בתי אבות בבני ברק
בתי אבות ברחובות
בתי אבות בהוד השרון
בתי אבות בהרצליה
דיור מוגן בתל אביב
דיור מוגן בחיפה
דיור מוגן בנהריה
דיור מוגן בצפת
דיור מוגן בקריית מוצקין
דיור מוגן בקרית ביאליק
דיור מוגן בכרמיאל
דיור מוגן ברמת גן
דיור מוגן ברמת השרון
דיור מוגן בראשון לציון
דיור מוגן בפתח תקווה
דיור מוגן בבת ים
דיור מוגן ברחובות
בתי אבות סיעודיים בתל אביב
בתי אבות סיעודיים בחיפה
בתי אבות סיעודיים בקריית מוצקין
בתי אבות סיעודיים ברמת גן
בתי אבות סיעודיים ברמת השרון
בתי אבות סיעודיים בפתח תקווה
בתי אבות סיעודיים בבת ים
בתי אבות סיעודיים בבני ברק
בתי אבות סיעודיים ברחובות
בתי אבות סיעודיים בהוד השרון
בתי אבות סיעודיים בהרצליה
בתי אבות סיעודיים בנתניה
בתי אבות סיעודיים בכפר סבא


בית אבות - ראשי » חדשות » בתי אבות » מעבר אל בתי אבות מבטל חוזה שירות

מעבר אל בתי אבות מבטל חוזה שירות

מליאת הכנסת אשרה בקריאה ראשונה הצעת החוק ממשלתית "עסקה מתמשכת בעניין שירותי רפואה", המבטלת הסכמי התקשרות בעקבות מעבר אל בתי אבות או דיור מוגן
04/02/2010 09:47:09
עוברים אל בית אבות, מפסיקים לשלם בעבור שירות קודם (hortongrou)


מליאת הכנסת אשרה בקריאה ראשונה את הצעת החוק הממשלתית "עסקה מתמשכת בעניין שירותי רפואה", שאותה יזמה אורית נוקד, סגנית שר התמ"ת.

הצעת חוק זו באה בכדי לקדם את זכויות הצרכנים, לרוב קשישים וחולים, שנקשרים בעסקה מתמשכת לרכישת שירותי רפואה כגון התקנת לחצני מצוקה ביתיים, התקנת מכשירי א.ק.ג בביתם, שירותי אמבולנס וכו'. מירב התלונות שנתקבלו נגעו לקושי לצאת מהתקשרות זו, גם אם הקשיש בוחר או נאלץ לבצע מעבר אל
בתי אבות, בתי אבות סיעודיים או דיור מוגן, מקומות שבהם אין לו צורך יותר בשירות - ויתרה מכך, אפילו אם חס וחלילה הוא נפטר, החוזה עדיין מחייב את משפחתו לתשלום.

כל זאת מקבל משנה תוקף מאחר ושירותים אלו הינם חיונייים עבור הצרכנים, והם תלויים בהם, אך בשנים האחרונות נתקבלו לא מעט תלונות הנוגעות להטעיית ציבור זה ועל ניצול חולשתו של הצרכן, מאחר והוא תלוי בשירות המוענק בעודו זקוק לו, אך נדרש להקשר בחוזים ועסקאות ארוכות טווח הנוגעות למתן שירותים אלו, זאת כולל תלונות על הפעלת לחץ שיווקי אגרסיבי.

מתלונות שהצטברו עולה כי בין הבעיות המרכזיות בתחום הנ"ל קיימת החתמתם של קשישים על חוזי התחייבות לתקופות ארוכות של בין 3 ל-5 שנים, וזאת ללא אפשרות לסיום ההתקשרות, או אפילו סיום ההתקשרות עבור תשלום קנס-יציאה. על פי ההצעה שהוגשה - במידה ונותן השירות מחתים את הרוכש על עסקה למשך של תקופה קצובה ללא אפשרות של סיום ההתקשרות, הזמן הנחשב כסביר לחיובו של הצרכן לא יעלה על תקופה של שנה בודדת.

הבעייתיות בחוזי התקשרות אלו לא נעצרת כאן - תלונות רבות מדברות על כך שאפילו אם הלקוח נפטר, עדיין משפחתו נדרשת לשלם בעבור השירות שבתקופת ההתחייבות. הצעת החוק, שכאמור אושרה בקריאה ראשונה, גורסת כי יש לחייב סעיף בחוזה הקובע כי לאחר פטירתו של הצרכן או באם הוא עוזב את ביתו (בו הוא נזקק לשירות) ועובר אל מעון דיור מוגן, בתי אבות או בתי אבות סיעודיים, החוזה לא יהיה תקף יותר ויבוטל מיד.

יוזמת ההצעה, סגנית שר התמ"ת, מספרת לגבי ההצעה שאושרה: "השינויים המוצעים בהצעת החוק גובשו בעקבות מקרים רבים שבהם שיקולים מסחריים הביאו לרמיסת זכויותיהם, זאת תוך ניצול תמימותם ומצוקתם של צרכנים רבים. אני שמחה שהכנסת הבינה את החשיבות והנחיצות של החוק אשר בא להגן בעיקר על אוכלוסיות מוחלשות כגון קשישים ועולים שזקוקים לא פעם להשגחה וטיפול רפואי".

חדשות נוספות בנושא בתי אבות

דיור לגיל הזהב - מילון מונחים
דיור מוגן - מילון מונחים
בית אבות, מהבחירה עד החתימה
טיפים לבחינת בתי אבות ובתי דיור מוגן
חוזה דיור מוגן - מהן הבטוחות?
חוזה דיור מוגן - מהם המסלולים?
דיור תומך ובתי אבות משולבים
מהם השיקולים למעבר אל בתי אבות ?
כיצד לבחור מקל הליכה?
איך להקל על המעבר אל בתי אבות
מה בתי אבות מחויבים לספק
מס על פקדון עבור בתי אבות
קודים עבור בתי אבות סיעודיים
אילו שירותים מציעים בתי דיור מוגן
בתי אבות סיעודיים השירות המוצע
בחינת חוזה מול בתי אבות
בין דיור מוגן אל דיור תומך
השיקולים למעבר אל דיור מוגן
בחירת בתי אבות
בתי אבות סיעודיים לחולי אלצהיימר
מהם סוגי בתי אבות הקיימים
בתי אבות - מהם השיקולים בבחירת בית אבות
מהו דיור מוגן?
מהו מבחן ADL סיעודי?
מהן אפשרויות מימון דיור בתי אבות על-ידי משרד הרווחה?
בתי אבות - מה כדאי לדעת לפני שמחליטים

   
   כל הזכויות שמורות | בית אבות | בתי אבות , דיור מוגן , בתי אבות סיעודיים |  מפת האתר |  חיתולים למבוגרים |  ציוד רפואי |  מידע רפואי |  צור קשר

שיבה דיור הוא אתר בנושא בתי אבות, דיור מוגן, בתי אבות סיעודיים, המאפשר לגולשים קבלת מידע בנושא סוגים של בתי אבות השונים הקיימים, ומדריכים, טיפים וחדשות הנוגעים לתחום בתי אבות. כמו כן מאגד האתר את כל סוגי הדיור כגון בתי אבות, בתי אבות סיעודיים, דיור מוגן . בו תוכלו למצוא את בית האבות הרצוי לפי חלוקה של איזורים וערים או על פי חיפוש שם ספציפי. בתי אבות נבחרים יוצגו באיזור מיוחד עם מידע נרחב, מגוון רחב של תמונות, וידאו של המעון וכל האינפורמציה הנדרשת לפני שבוחרים בית אבות, בכדי שתוכלו לברור היטב לפני שאתם לוקחים את אחת ההחלטות החשובות בחיים, עבורכם או עבור מי מיקיריכם