חיפוש בתי אבות
243 בתי אבות במערכת

בתי אבות בתל אביב
בתי אבות בחיפה
בתי אבות בטבריה
בתי אבות ברמת גן
בתי אבות ברמת השרון
בתי אבות בראשון לציון
בתי אבות בפתח תקווה
בתי אבות בגבעתיים
בתי אבות בבת ים
בתי אבות בבני ברק
בתי אבות ברחובות
בתי אבות בהוד השרון
בתי אבות בהרצליה
דיור מוגן בתל אביב
דיור מוגן בחיפה
דיור מוגן בנהריה
דיור מוגן בצפת
דיור מוגן בקריית מוצקין
דיור מוגן בקרית ביאליק
דיור מוגן בכרמיאל
דיור מוגן ברמת גן
דיור מוגן ברמת השרון
דיור מוגן בראשון לציון
דיור מוגן בפתח תקווה
דיור מוגן בבת ים
דיור מוגן ברחובות
בתי אבות סיעודיים בתל אביב
בתי אבות סיעודיים בחיפה
בתי אבות סיעודיים בקריית מוצקין
בתי אבות סיעודיים ברמת גן
בתי אבות סיעודיים ברמת השרון
בתי אבות סיעודיים בפתח תקווה
בתי אבות סיעודיים בבת ים
בתי אבות סיעודיים בבני ברק
בתי אבות סיעודיים ברחובות
בתי אבות סיעודיים בהוד השרון
בתי אבות סיעודיים בהרצליה
בתי אבות סיעודיים בנתניה
בתי אבות סיעודיים בכפר סבא


בית אבות - ראשי » מדריכים » בתי אבות » מהם סוגי בתי אבות הקיימים

מהם סוגי בתי אבות הקיימים

הבחירה והמעבר אל מעון דיור לקשיש הינם חלק מהחלטה שיש לשקול בכובד ראש. ישנם לא מעט סוגים של בתי אבות, כל סוג והתאמתו למצב הקשיש.
15/06/2009 11:28:00
סוגי בתי האבות (meelin)


הבחירה והמעבר אל בתי אבות הינם חלק מהחלטה שיש לשקול בכובד ראש. ישנם לא מעט סוגים של בתי אבות, כל סוג והתאמתו למצב הקשיש.

דיור מוגן: סוג דיור זה מותאם לקשישים עצמאים המעוניינים להמשיך את שגרת חייהם במסגרת מתאימה. הדייר רוכש יחידת דיור אשר עונה על כל צרכיו, בנוסף יש באפשרותו לקבל שירותים נוספים המוצעים על ידי הקומפלקס בו הוא דר. דיור מוגן מתאים לקשישים המתפקדים באופן עצמאי ואינם זקוקים לטיפול רפואי.

בתי אבות לעצמאים: קשישים עצמאים המסוגלים לדאוג לצרכיהם, יכולים להשתכן בסביבה מתאימה כגון בתי אבות לעצמאים, סביבה מוגנת ובטוחה, המעניקה מעטפת חברתית פעילה, ודואגת לצרכיו של הקשיש. בתי אבות לעצמאים מתאימים, למשל, לקשישים שאינם מעוניינים לחיות בגפם, ומעדיפים מסגרת מחבקת.

בתי אבות לחולים סיעודיים: סוג דיור זה מותאם לקשישים הנזקקים לעזרה בפעולות היום יומיות הבסיסיות (Activities of Daily Living) כגון הלבשה, רחצה, ניוד וכיוב'. בתי אבות סיעודיים מתאימים לקשישים בעלי נכות או מחלה כרונית, המונעים מהם לנהל שגרת חיים עצמאית, ונדרשים לטיפול יום יומי ולהשגחה רפואית.

בתי אבות מעורבים: סוג בתי אבות זה מספק את כל השירותים הנדרשים לכל סוגי הסטטוסים של הקשישים, לרב מדובר בקומפלקס גדול ורחב ידיים, המחולק למחלקות ואגפים נפרדים המסוגלים לטפל ולהתמודד עם כל שידרשו. בתי אבות מעורבים מתאימים לקשישים עצמאים, תשושי נפש וסיעודיים גם יחד, ומספקים להם טיפול והשגחה מתאימים בהתאם לצרכים האינדוודואלים של כל אחד מהם.

בתי אבות לתשושי נפש: בתי אבות אלו מותאמים לקשישים הסובלים ממחלות נפשיות או עצביות אשר מונעות מהם לנהל את שגרת חייהם באופן עצמאי, וזקוקים להשגחה ועזרה בפעולות אלו. בתי אבות אלו מתאימים לקשישים הלוקים במחלות כגון אלצהיימר, דמנציה, בעלי ליקוי שכלי וכיוב'. בתי אבות לתשושי נפש אמורים לספק להם סביבה מגוננת ובטוחה, ולדאוג לכל צרכיהם השוטפים.

בתי אבות לחולים סיעודיים מורכבים: מסוגי בתי אבות, סוג זה מותאם לקשישים שאינם מסוגלים לדאוג לעצמם, וזקוקים להשגחה רפואית סביב השעון. בתי אבות לחולים סיעודיים מתאימים לקשישים הסובלים מנכות, מחלות כרוניות או סופניות, אינם מסוגלים להתנייד ו\או מרותקים למיטה. בסוג דיור זה הם יזכו לטיפול שוטף, ובכלל זה טיפול רפואי צמוד, כגון עירויים, זונדה וכיוב'.

מדריכים נוספים בנושא בתי אבות

דיור לגיל הזהב - מילון מונחים
דיור מוגן - מילון מונחים
בית אבות, מהבחירה עד החתימה
טיפים לבחינת בתי אבות ובתי דיור מוגן
חוזה דיור מוגן - מהן הבטוחות?
חוזה דיור מוגן - מהם המסלולים?
דיור תומך ובתי אבות משולבים
מהם השיקולים למעבר אל בתי אבות ?
כיצד לבחור מקל הליכה?
איך להקל על המעבר אל בתי אבות
מה בתי אבות מחויבים לספק
מס על פקדון עבור בתי אבות
קודים עבור בתי אבות סיעודיים
אילו שירותים מציעים בתי דיור מוגן
בתי אבות סיעודיים השירות המוצע
בחינת חוזה מול בתי אבות
בין דיור מוגן אל דיור תומך
השיקולים למעבר אל דיור מוגן
בחירת בתי אבות
בתי אבות סיעודיים לחולי אלצהיימר
מהם סוגי בתי אבות הקיימים
בתי אבות - מהם השיקולים בבחירת בית אבות
מהו דיור מוגן?
מהו מבחן ADL סיעודי?
מהן אפשרויות מימון דיור בתי אבות על-ידי משרד הרווחה?
בתי אבות - מה כדאי לדעת לפני שמחליטים

   
   כל הזכויות שמורות | בית אבות | בתי אבות , דיור מוגן , בתי אבות סיעודיים |  מפת האתר |  חיתולים למבוגרים |  ציוד רפואי |  מידע רפואי |  צור קשר

שיבה דיור הוא אתר בנושא בתי אבות, דיור מוגן, בתי אבות סיעודיים, המאפשר לגולשים קבלת מידע בנושא סוגים של בתי אבות השונים הקיימים, ומדריכים, טיפים וחדשות הנוגעים לתחום בתי אבות. כמו כן מאגד האתר את כל סוגי הדיור כגון בתי אבות, בתי אבות סיעודיים, דיור מוגן . בו תוכלו למצוא את בית האבות הרצוי לפי חלוקה של איזורים וערים או על פי חיפוש שם ספציפי. בתי אבות נבחרים יוצגו באיזור מיוחד עם מידע נרחב, מגוון רחב של תמונות, וידאו של המעון וכל האינפורמציה הנדרשת לפני שבוחרים בית אבות, בכדי שתוכלו לברור היטב לפני שאתם לוקחים את אחת ההחלטות החשובות בחיים, עבורכם או עבור מי מיקיריכם