חיפוש בתי אבות
243 בתי אבות במערכת

בתי אבות בתל אביב
בתי אבות בחיפה
בתי אבות בטבריה
בתי אבות ברמת גן
בתי אבות ברמת השרון
בתי אבות בראשון לציון
בתי אבות בפתח תקווה
בתי אבות בגבעתיים
בתי אבות בבת ים
בתי אבות בבני ברק
בתי אבות ברחובות
בתי אבות בהוד השרון
בתי אבות בהרצליה
דיור מוגן בתל אביב
דיור מוגן בחיפה
דיור מוגן בנהריה
דיור מוגן בצפת
דיור מוגן בקריית מוצקין
דיור מוגן בקרית ביאליק
דיור מוגן בכרמיאל
דיור מוגן ברמת גן
דיור מוגן ברמת השרון
דיור מוגן בראשון לציון
דיור מוגן בפתח תקווה
דיור מוגן בבת ים
דיור מוגן ברחובות
בתי אבות סיעודיים בתל אביב
בתי אבות סיעודיים בחיפה
בתי אבות סיעודיים בקריית מוצקין
בתי אבות סיעודיים ברמת גן
בתי אבות סיעודיים ברמת השרון
בתי אבות סיעודיים בפתח תקווה
בתי אבות סיעודיים בבת ים
בתי אבות סיעודיים בבני ברק
בתי אבות סיעודיים ברחובות
בתי אבות סיעודיים בהוד השרון
בתי אבות סיעודיים בהרצליה
בתי אבות סיעודיים בנתניה
בתי אבות סיעודיים בכפר סבא


בית אבות - ראשי » מדריכים » בתי אבות » דיור תומך ובתי אבות משולבים

דיור תומך ובתי אבות משולבים

מהו דיור תומך? וכיצד ניתן להמנע ממעבר בין מעון למעון בשל מצב תפקודי? בתי אבות רבים הופכים להיות בתי אבות משולבים ומחזיקים מחלקות נוספות, ובכך נותנים למעשה מענה לטיפול במצבי תפקוד שונים של הקשיש
07/11/2011 23:06:26
בתי אבות משולבים לקשישים (hortongrou)


אם נסנן ונצוות את סוגי הדיור בעבור אוכלוסיית גיל הזהב נגיע לשלושה סוגי דיור עיקריים המותאמים לקשישים, כל אחד מהם מותאם לסטטוס שונה של הדיירים.

סוג הדיור הראשון הוא דיור מוגן, שהוא למעשה סוג דיור המותאם לקשישים עצמאים, אשר מסוגלים לנהל את חייהם בעצמם ומעוניינים להמשיך את שגרת החיים שלהם תחת מסגרת תואמת. הדייר רוכש יחידת דיור במעון, המותאמת לגילו ומצבו, בנוסף יש באפשרותו לקבל שירותים נוספים המוצעים על ידי הקומפלקס דיור מוגן בו הוא מתגורר. באופן כללי סוג דיור זה מתאים לקשישים אשר מתפקדים באופן עצמאי ואינם נדרשים לטיפול רפואי.

סוג דיור שני הוא בתי אבות (ולשם ההמחשה - בתי אבות לעצמאים), דיור זה מותאם לקשישים עצמאים אשר יכולים לדאוג לכלל צרכיהם, ומעוניינים להשתכן בסביבה המתאימה לגילם ומצבם. סביבה מוגנת ובטוחה, המעניקה לא רק טיפול ומעקב אלא גם מעטפת חברתית ותרבותית פעילה. בתי אבות אלו מתאימים עבור קשישים שאינם מעוניינים להמשיך את החיים בגפם, ומעדיפים מסגרת מחבקת ונוחה, אשר דואגת לצרכיהם היומיים והכלליים.

סוג הדיור השלישי הוא בתי אבות לחולים סיעודיים, ובקצרה בתי אבות סיעודיים. סוג הדיור הזה מתאים עבור קשישים אשר נזקקים לעזרה בפעולות היומיום הבסיסיות ביותר, הנקראות גם Activities of Daily Living (או בקצרה - ADL) כגון הלבשה, קימה, ישיבה, רחצה, ניוד וכו'. בתי אבות סיעודיים מתאימים גם עבור קשישים בעלי נכות או מחלה כרונית, אשר מונעים מהם ניהול שגרת חיים עצמאית, ואשר נדרשים לטיפול על בסיס יומיומי ולהשגחה רפואית.

אם אלו הם שלושת סוגי הדיור העיקריים בעבור גיל הזהב, מהם בתי אבות משולבים, ואיך הם אינם נכללים בסוגי דיור בסיסיים אלו בעבור הגיל השלישי?

לאחרונה נפוצים בארץ מעונות לקשישים הנקראים דיור תומך, אלו הם למעשה בתי דיור מוגן הכוללים מחלקות נוספות, כך שאם קשיש החל לגור במעון דיור מוגן, אך מצבו הורע, הוא עדיין יכול להשאר ולדור במעון, ובו-בזמן לקבל את הטיפול הראוי והמתאים בעבורו.

אם בעבר המחשבה העתידית היתה משינוי מצבו של הקשיש, במעונות דיור תומך ניתן יהיה לעשות את המעבר מהבית אל בית דיור מוגן, שם יוכל הקשיש להמשיך בשגרת חייו ולהנות מכל מה שיש לבתי דיור מוגן להציע, אך בו-בזמן לא לחשוש מהתדרדרות במצבו, אשר בגינה ידרש לעזוב את דירתו וחייו החברתיים ולהתמקם מחדש בבית אבות סיעודי.

בדומה לכך ניתן למצוא גם בתי אבות משולבים. קשיש הנכנס להתגורר אצל בתי אבות, כאשר מצבו תקין וטוב, הוא חי את חייו בנוחות המירבית ואינו נדרש לטיפול רפואי כלשהו בעקבות נכות, מחלה מתמשכת או מחלה כרונית, עד כאן הכל תואם את המעון בו הוא גר.

אך מה קורה כאשר חלה התדרדרות במצבו הפיזי או המנטלי, והמצב הבריאותי שלו אינו מאפשר את המשך שהותו באותם בתי אבות לעצמאים, האם נכון יהיה למשוך אותו מהמעון דיור אליו הוא הורגל ואותו הוא מכיר, ולהעבירו אל אחד מתוך בתי אבות סיעודיים מתאימים, אשר יעניקו לו את הטיפול לו הוא נדרש?

לשם כך ישנם בתי אבות משולבים, אשר למעשה משלבים בתי אבות לעצמאים עם בתי אבות סיעודיים, כך שכאשר מגיע מצב בו חלה הרעה במצבו של הקשיש, לא יהיה צורך להעבירו אל מעון אחר, אלא פשוט להעביר אותו למחלקה אחרת, סיעודית במקרה הזה, באותו בית אבות בו הוא כבר נמצא.

בתי אבות משולבים מאפשרים לקשישים העברה ממחלקה למחלקה בהתאם לרמת תפקודם בזמן נתון, הכל תחת קורת גג אחת, וללא צורך לטלטל אותם ממעון למעון על מנת שיקבלו את הטיפול הראוי אליו הם נדרשים.

מדריכים נוספים בנושא בתי אבות

דיור לגיל הזהב - מילון מונחים
דיור מוגן - מילון מונחים
בית אבות, מהבחירה עד החתימה
טיפים לבחינת בתי אבות ובתי דיור מוגן
חוזה דיור מוגן - מהן הבטוחות?
חוזה דיור מוגן - מהם המסלולים?
דיור תומך ובתי אבות משולבים
מהם השיקולים למעבר אל בתי אבות ?
כיצד לבחור מקל הליכה?
איך להקל על המעבר אל בתי אבות
מה בתי אבות מחויבים לספק
מס על פקדון עבור בתי אבות
קודים עבור בתי אבות סיעודיים
אילו שירותים מציעים בתי דיור מוגן
בתי אבות סיעודיים השירות המוצע
בחינת חוזה מול בתי אבות
בין דיור מוגן אל דיור תומך
השיקולים למעבר אל דיור מוגן
בחירת בתי אבות
בתי אבות סיעודיים לחולי אלצהיימר
מהם סוגי בתי אבות הקיימים
בתי אבות - מהם השיקולים בבחירת בית אבות
מהו דיור מוגן?
מהו מבחן ADL סיעודי?
מהן אפשרויות מימון דיור בתי אבות על-ידי משרד הרווחה?
בתי אבות - מה כדאי לדעת לפני שמחליטים

   
   כל הזכויות שמורות | בית אבות | בתי אבות , דיור מוגן , בתי אבות סיעודיים |  מפת האתר |  חיתולים למבוגרים |  ציוד רפואי |  מידע רפואי |  צור קשר

שיבה דיור הוא אתר בנושא בתי אבות, דיור מוגן, בתי אבות סיעודיים, המאפשר לגולשים קבלת מידע בנושא סוגים של בתי אבות השונים הקיימים, ומדריכים, טיפים וחדשות הנוגעים לתחום בתי אבות. כמו כן מאגד האתר את כל סוגי הדיור כגון בתי אבות, בתי אבות סיעודיים, דיור מוגן . בו תוכלו למצוא את בית האבות הרצוי לפי חלוקה של איזורים וערים או על פי חיפוש שם ספציפי. בתי אבות נבחרים יוצגו באיזור מיוחד עם מידע נרחב, מגוון רחב של תמונות, וידאו של המעון וכל האינפורמציה הנדרשת לפני שבוחרים בית אבות, בכדי שתוכלו לברור היטב לפני שאתם לוקחים את אחת ההחלטות החשובות בחיים, עבורכם או עבור מי מיקיריכם