חיפוש בתי אבות
243 בתי אבות במערכת

בתי אבות בתל אביב
בתי אבות בחיפה
בתי אבות בטבריה
בתי אבות ברמת גן
בתי אבות ברמת השרון
בתי אבות בראשון לציון
בתי אבות בפתח תקווה
בתי אבות בגבעתיים
בתי אבות בבת ים
בתי אבות בבני ברק
בתי אבות ברחובות
בתי אבות בהוד השרון
בתי אבות בהרצליה
דיור מוגן בתל אביב
דיור מוגן בחיפה
דיור מוגן בנהריה
דיור מוגן בצפת
דיור מוגן בקריית מוצקין
דיור מוגן בקרית ביאליק
דיור מוגן בכרמיאל
דיור מוגן ברמת גן
דיור מוגן ברמת השרון
דיור מוגן בראשון לציון
דיור מוגן בפתח תקווה
דיור מוגן בבת ים
דיור מוגן ברחובות
בתי אבות סיעודיים בתל אביב
בתי אבות סיעודיים בחיפה
בתי אבות סיעודיים בקריית מוצקין
בתי אבות סיעודיים ברמת גן
בתי אבות סיעודיים ברמת השרון
בתי אבות סיעודיים בפתח תקווה
בתי אבות סיעודיים בבת ים
בתי אבות סיעודיים בבני ברק
בתי אבות סיעודיים ברחובות
בתי אבות סיעודיים בהוד השרון
בתי אבות סיעודיים בהרצליה
בתי אבות סיעודיים בנתניה
בתי אבות סיעודיים בכפר סבא


בית אבות - ראשי » מדריכים » בתי אבות » איך להקל על המעבר אל בתי אבות

איך להקל על המעבר אל בתי אבות

כל שינוי ומעבר בחיים הם מרתיעים, בוודאי כאשר מדובר על העתקת המגורים למקום אחר. איך מקלים על תהליך המעבר אל בתי אבות או דיור מוגן עבור הקשיש?
23/02/2010 22:42:32
תהליך המעבר אל בתי אבות (petercaulf)


המעבר אל דיור בתי אבות יכול רק להקל ולשדרג את חייו של הקשיש, במעונות בתי אבות הוא יקבל את הסביבה המתאימה, הציוד הדרוש, הטיפול האיכותי ואת חיי החברה העשירים והמגוונים.

בבחינת האספקטים בהם ישתפרו חייו של הקשיש, אין ספק כי לדיור בתי אבות או דיור מוגן ישנם אינספור יתרונות, כאלו אשר יקלו על חייו של הקשיש, וכמובן גם על חייו של משפחתו וסביבתו.

במעונות דיור מוגן או בתי אבות יקבל הקשיש את כל מה שהוא זקוק לו, והרבה מעבר לכך, ואילו מעל משפחתו יוסר הנטל המשותף של הטיפול בקשיש, טיפול שלא תמיד יש בידם את האמצעים והכלים להגיש אותו בעבורו.

אך מעבר לעובדות היבשות, מאחורי כל מעבר שכזה, כל שינוי שכזה בחיים, עומד בנאדם, עם רצונות, העדפות וחששות.

לרב קיים חשש של הקשיש מהמעבר אל בתי אבות, חשש מהשינוי בחייו, חשש מהלא מוכר, חשש שאינו בלעדי רק לקשישים ולשינוי הספציפי הנ"ל, אלא למעשה לכולנו והרתיעה הטבעית משינוי סטטוס קיים ונוח. אז איך מקלים אל תהליך המעבר אל דיור לגיל הזהב? אילו צעדים ניתן לבצע בכדי לגרום למעבר אל בתי אבות להיות חלק יותר?

התחילו את עבודת הסינון בעצמכם, חפשו אינדקס בתי אבות, והכינו רשימה של בתי אבות אשר נראים לכם כמתאימים ורלוונטים. הרלוונטיות יכולה לנבוע ממגוון רחב של סיבות, החל מתקציב, דרך התאמה לאופי הקשיש וכלה במיקום גיאוגרפי מתאים.

גילו המתקדם של הקשיש אינו מעיד על כך שאין לו רצונות או דעות, נהפוך הוא, צרו דיון עם הקשיש לגבי רשימת בתי אבות אותם בררתם, הציגו בפניו את המעלות והיתרונות של כל אחד מהם, ותנו לו להיות חלק מההחלטה החשובה הזו. עצם השיתוף והתחושה כי הוא-הוא זה שמחליט על המעבר, מקלה רבות באספקט הפסיכולוגי ומסירה את תחושת הכפיה שבמעבר.

לאחר שנבחר מי מתוך בתי אבות שבחנתם, ניתן לגשת אל המקום, לבחון אותו בעיניכם, בצוותא עם הקשיש, לצפות בפעילויות ולהכיר את הצוות המתפעל את המעון. כאשר בוחנים את המקום במבט אישי, המעבר מקבל צורה ופנים, וכבר לא נחשב עלום ומסתורי.

כדאי, מראש, לבחור בתי אבות הקרובים לאיזור ולסביבת מגורי משפחתו של הקשיש, ביקורים תכופים של המשפחה והחברים אצל הקשיש, בעיקר בתקופה הראשונה למעבר, יכולים להקל מאוד על ההסתגלות של הקשיש במעון, ולמנוע את התחושה כאילו התנתקו ממנו כליל.

במעבר אל בתי אבות ואל יחידת הדיור החדשה שלו, כדאי לקחת חפצים מוכרים מביתו, ולעטר עמם את החדר החדש, ובכך ליצור אווירה ותחושה מוכרת, למרות שמדובר במעון חדש.

כאמור, כדאי לבקר כמה שיותר את הקשיש במעונו החדש, בעיקר בתקופת ההסתגלות. בתי אבות מחזיקים שטחי מפגש נעימים, בין אם פסטורלים או חמימים, בהתאם לאופי המעון, היכולים להפוך כל מפגש לחוויה נעימה וכיפית, כולל בעבור הנכדים והנינים, שביקורם מוסיף רבות לתחושת הקשיש.

יתרה מכך, ניתן אף לאסוף את הקשיש אל בתי המשפחה, לביקור הקרובים או החברים, הדבר יתן תחושה של גיוון ויגרום לקשיש להבין שהוא עדיין חלק חשוב ומהותי במשפחה.

 

מדריכים נוספים בנושא בתי אבות

דיור לגיל הזהב - מילון מונחים
דיור מוגן - מילון מונחים
בית אבות, מהבחירה עד החתימה
טיפים לבחינת בתי אבות ובתי דיור מוגן
חוזה דיור מוגן - מהן הבטוחות?
חוזה דיור מוגן - מהם המסלולים?
דיור תומך ובתי אבות משולבים
מהם השיקולים למעבר אל בתי אבות ?
כיצד לבחור מקל הליכה?
איך להקל על המעבר אל בתי אבות
מה בתי אבות מחויבים לספק
מס על פקדון עבור בתי אבות
קודים עבור בתי אבות סיעודיים
אילו שירותים מציעים בתי דיור מוגן
בתי אבות סיעודיים השירות המוצע
בחינת חוזה מול בתי אבות
בין דיור מוגן אל דיור תומך
השיקולים למעבר אל דיור מוגן
בחירת בתי אבות
בתי אבות סיעודיים לחולי אלצהיימר
מהם סוגי בתי אבות הקיימים
בתי אבות - מהם השיקולים בבחירת בית אבות
מהו דיור מוגן?
מהו מבחן ADL סיעודי?
מהן אפשרויות מימון דיור בתי אבות על-ידי משרד הרווחה?
בתי אבות - מה כדאי לדעת לפני שמחליטים

   
   כל הזכויות שמורות | בית אבות | בתי אבות , דיור מוגן , בתי אבות סיעודיים |  מפת האתר |  חיתולים למבוגרים |  ציוד רפואי |  מידע רפואי |  צור קשר

שיבה דיור הוא אתר בנושא בתי אבות, דיור מוגן, בתי אבות סיעודיים, המאפשר לגולשים קבלת מידע בנושא סוגים של בתי אבות השונים הקיימים, ומדריכים, טיפים וחדשות הנוגעים לתחום בתי אבות. כמו כן מאגד האתר את כל סוגי הדיור כגון בתי אבות, בתי אבות סיעודיים, דיור מוגן . בו תוכלו למצוא את בית האבות הרצוי לפי חלוקה של איזורים וערים או על פי חיפוש שם ספציפי. בתי אבות נבחרים יוצגו באיזור מיוחד עם מידע נרחב, מגוון רחב של תמונות, וידאו של המעון וכל האינפורמציה הנדרשת לפני שבוחרים בית אבות, בכדי שתוכלו לברור היטב לפני שאתם לוקחים את אחת ההחלטות החשובות בחיים, עבורכם או עבור מי מיקיריכם