חיפוש בתי אבות
243 בתי אבות במערכת

בתי אבות בתל אביב
בתי אבות בחיפה
בתי אבות בטבריה
בתי אבות ברמת גן
בתי אבות ברמת השרון
בתי אבות בראשון לציון
בתי אבות בפתח תקווה
בתי אבות בגבעתיים
בתי אבות בבת ים
בתי אבות בבני ברק
בתי אבות ברחובות
בתי אבות בהוד השרון
בתי אבות בהרצליה
דיור מוגן בתל אביב
דיור מוגן בחיפה
דיור מוגן בנהריה
דיור מוגן בצפת
דיור מוגן בקריית מוצקין
דיור מוגן בקרית ביאליק
דיור מוגן בכרמיאל
דיור מוגן ברמת גן
דיור מוגן ברמת השרון
דיור מוגן בראשון לציון
דיור מוגן בפתח תקווה
דיור מוגן בבת ים
דיור מוגן ברחובות
בתי אבות סיעודיים בתל אביב
בתי אבות סיעודיים בחיפה
בתי אבות סיעודיים בקריית מוצקין
בתי אבות סיעודיים ברמת גן
בתי אבות סיעודיים ברמת השרון
בתי אבות סיעודיים בפתח תקווה
בתי אבות סיעודיים בבת ים
בתי אבות סיעודיים בבני ברק
בתי אבות סיעודיים ברחובות
בתי אבות סיעודיים בהוד השרון
בתי אבות סיעודיים בהרצליה
בתי אבות סיעודיים בנתניה
בתי אבות סיעודיים בכפר סבא


בית אבות - ראשי » מדריכים » בתי אבות » מהם השיקולים למעבר אל בתי אבות ?

מהם השיקולים למעבר אל בתי אבות ?

בחירת בתי אבות היא לא תמיד בשל אילוץ, בין אם באילוץ רפואי פיזי או באירגוני בשל קושי להעניק את הטיפול הראוי, פעמים רבות ההחלטה על דיור בתי אבות נובעת מהרצון לשדרג את חייו של הקשיש
07/11/2011 22:59:05
(צילום מתוך אחוזת ראשונים)


בחירה בפתרון דיור לגיל הזהב כגון בתי אבות אינה תמיד עניין של אילוץ, בין אם מדובר באילוץ רפואי פיזי של מי מהקרובים אליכם, או באם מדובר באילוץ אירגוני בשל קושי להעניק את הטיפול הראוי לו הקשיש זקוק.

פעמים רבות ההחלטה על דיור בתי אבות נובעת מהרצון לשדרג את חייו של הקשיש, החל מהנוחות לה הוא זקוק, דרך המתקנים להם הוא נדרש, פעילות פנאי איכותית וכלה בחיי חברה עשירים עם בני גילו, חיי חברה שלא יוכל להשיג בשום מקום למעט בתי אבות.

אז כיצד מחליטים האם הגיעה השעה לעשות את המעבר מהמגורים בבית אליו כה רגילים אל בתי אבות או דיור מוגן?

הסיבות אינן אחידות, ומשתנות מאדם לאדם, בהתאם למצבו המשפחתי, מצבו הכספי, מצבו הבריאותי או בשל העדפותיו האישיות. ישנן לא מעט סיבות סובייקטיביות בעד ונגד ההחלטה.

אך מעבר לסיבות הסובייקטיביות ישנן כאלו אובייקטיביות, שאינן משתמעות לשני פנים, ושיש לבחון אותן בכדי להגיע למסקנה האם הגיעה השעה לעשות את המעבר אל דיור מוגן או בתי אבות.

בראש ובראשונה ישנו מצבו הבריאותי של הקשיש. באם הקשיש מתקשה להתנייד בכוחות עצמו, באם הוא אינו צולח פעולות פשוטות ויום יומיות כגון להתלבש לבד, להתקלח לבד וכיוב', אין ספק כי יש להעבירו אל מי מתוך בתי אבות או בתי אבות סיעודיים, בהתאם לרמת הקושי שלו להתמודד עם הפעולות הללו.

מעבר אל דיור של בתי אבות סיעודיים יתן מענה לכל בעיות אלו של הקשיש. הוא יזכה לסיוע בכל אותן פעולות בהן הוא מתקשה, הוא יזכה לסביבה מתאימה ובטוחה וכמובן שיוענק לו פיקוח רפואי סביב השעון.

בעיה נוספת שנוטים בדרך כלל לא להתמודד איתה עד שהיא כבר מעיקה, היא הנטל שהופך לפתע הקשיש על בני משפחתו. שהרי האקט של העברת קשיש אל בתי אבות אף פעם אינו נעים, ולרב מלווה בתחושה שכאילו משליכים אותו.

לא כך הם פני הדברים, טיפול בקשיש הוא מצב לא פשוט, גם אם מצבו הבריאותי תקין בכלליות. הטיפול דורש תשומת לב רבה, משאבים לא מעטים ואינספור התאמות למצבו, וכל זאת במאמץ משותף של בני המשפחה.

אם לא די בכך, ובהנחה שאכן יש לבני המשפחה את כל הזמן והמשאבים לטפל ולעזור לקשיש, הרי שככלות הכל הם עדיין לא יוכלו להעניק לו דברים שהוא יזכה להם כשיבחר במעונות בתי אבות, למשל - חיי חברה עשירים עם בני גילו. ישנם לא מעט בתי אבות עם חתך מסויים המתאים בדיוק לקשיש, ולמעשה מדובר במעלה שאף אחד מבני המשפחה לא יוכל להעניק לו.

דוגמאות נוספות לפעילות שאותה המשפחה, ככל שתעטוף אותו באהבה, לא תוכל לספק לו, הן למשל פעילויות הפנאי העניפות שמתקיימות בתוך בתי אבות, ומחוצה אליהם. בתי אבות ומעונות דיור מוגן רבים מעניקים לקשישים מגוון רחב וססגוני של פעילויות מהנות ומעשירות, החל מקורסים של ריקוד, תנועה, ציור או מחשבים, דרך סרטים, מוזיקה ומוזיאונים וכלה בטיולים המותאמים במיוחד לבני הגיל השלישי.

מדריכים נוספים בנושא בתי אבות

דיור לגיל הזהב - מילון מונחים
דיור מוגן - מילון מונחים
בית אבות, מהבחירה עד החתימה
טיפים לבחינת בתי אבות ובתי דיור מוגן
חוזה דיור מוגן - מהן הבטוחות?
חוזה דיור מוגן - מהם המסלולים?
דיור תומך ובתי אבות משולבים
מהם השיקולים למעבר אל בתי אבות ?
כיצד לבחור מקל הליכה?
איך להקל על המעבר אל בתי אבות
מה בתי אבות מחויבים לספק
מס על פקדון עבור בתי אבות
קודים עבור בתי אבות סיעודיים
אילו שירותים מציעים בתי דיור מוגן
בתי אבות סיעודיים השירות המוצע
בחינת חוזה מול בתי אבות
בין דיור מוגן אל דיור תומך
השיקולים למעבר אל דיור מוגן
בחירת בתי אבות
בתי אבות סיעודיים לחולי אלצהיימר
מהם סוגי בתי אבות הקיימים
בתי אבות - מהם השיקולים בבחירת בית אבות
מהו דיור מוגן?
מהו מבחן ADL סיעודי?
מהן אפשרויות מימון דיור בתי אבות על-ידי משרד הרווחה?
בתי אבות - מה כדאי לדעת לפני שמחליטים

   
   כל הזכויות שמורות | בית אבות | בתי אבות , דיור מוגן , בתי אבות סיעודיים |  מפת האתר |  חיתולים למבוגרים |  ציוד רפואי |  מידע רפואי |  צור קשר

שיבה דיור הוא אתר בנושא בתי אבות, דיור מוגן, בתי אבות סיעודיים, המאפשר לגולשים קבלת מידע בנושא סוגים של בתי אבות השונים הקיימים, ומדריכים, טיפים וחדשות הנוגעים לתחום בתי אבות. כמו כן מאגד האתר את כל סוגי הדיור כגון בתי אבות, בתי אבות סיעודיים, דיור מוגן . בו תוכלו למצוא את בית האבות הרצוי לפי חלוקה של איזורים וערים או על פי חיפוש שם ספציפי. בתי אבות נבחרים יוצגו באיזור מיוחד עם מידע נרחב, מגוון רחב של תמונות, וידאו של המעון וכל האינפורמציה הנדרשת לפני שבוחרים בית אבות, בכדי שתוכלו לברור היטב לפני שאתם לוקחים את אחת ההחלטות החשובות בחיים, עבורכם או עבור מי מיקיריכם