חיפוש בתי אבות
243 בתי אבות במערכתבית אבות - ראשי » חיתולים למבוגרים

חיתולים למבוגרים


כאשר שומעים את המילה "חיתול" האסוציאציה הראשונית היא של תינוקות, אך החיתול בגלגוליו השונים אינו מיועד רק לתינוקות, אלא משמש גם כלבוש בר-ספיגה עבור מבוגרים אשר אינם מסוגלים לשלוט על צרכיהם, בין אם בשלפוחית השתן או בפעילות המעיים, או שאינם מסוגלים להתנייע בזמן הנתון לעבר השירותים.

ישנם מוצרי ספיגה רבים למבוגרים, בין אם מכנסונים לסיוע בבריחת שתן בינונית, מוצרים סופגי יום וסופגי לילה, פדים למיניהם, אך הפופלרי והנפוץ מבין כולם הוא חיתולים למבוגרים.

עבור מי קיימים חיתולים למבוגרים?
ישנן מספר סיבות בגינן נדרשים לשימוש במוצרי ספיגה כגון חיתולים למבוגרים, הראשונה היא בשל איבוד השליטה על שלפוחית השתן ופעילות המעיים, בין אם בשל בעיה רפואית-פיזית או בשל בעיה מנטלית.

הסיבה השניה היא מגבלה פיזית כגון מי שמרותק לכסא גלגלים או למיטה ואינו יכול להגיע בכוחות עצמו אל השירותים. סיבה נוספת נוסבת סביב תשישות נפשית, בין אם מדובר ביכולת מנטלית של שליטה על הצרכים או בכאלו הלוקים במחלת אלצהיימר, כדוגמא, הנמצאים בשלב בו אינם מסוגלים להביא את עצמם למצב של תכנון וביצוע פעולה פשוטה כגון הליכה לשירותים.

מעבר לכך ישנן סיבות נוספות בהם יש צורך לשימוש בחיתולים למבוגרים, כגון הריון הגורם לבריחת שתן, אנשים שלאחר ניתוח מסויים הגורם להם לאבד את השליטה על הסוגרים וכיוב'.

חיתולים למבוגרים - מהם הסוגים הקיימים?
קיימים שני סוגים של חיתולים למבוגרים: חיתולים חד-פעמיים ורב-פעמיים. לכל אחד מהם את היתרונות והחסרונות שלו, והבחירה בכל אחד מהסוגים היא סובייקטיבית בהתאם למצבו, מיקומו ואופן הטיפול במי שנדרש להם.

חיתולים חד-פעמיים למבוגרים עשויים שכבות ספוגיות ואינם דורשים טיפול רב. הם זמינים, נקיים, ונוחים להחלפה כל פעם שיש צורך. כיום ישנם חיתולים למבוגרים לשימוש חד-פעמי המסוגלים לספוג ולעמוד בעומס גם בכמות גדולה.

חיתולים רב-פעמיים למבוגרים עדיפים בעיקר באספקט של החיסכון הכספי. חיתול רב-פעמי ניתן לניקוי ולכביסה אך מאלץ התעסקות לא נעימה עם ניקוי הצרכים מהחיתול. הרב המכריע של מוצרי הספיגה הנמכרים בעולם הם חיתולים חד-פעמיים למבוגרים.

כיצד בוחרים חיתולים למבוגרים?
כאשר בוחרים חיתולים למבוגרים יש לקחת בחשבון עבור מי אנו בוחרים אותם. השיקולים העיקריים נסובים סביב יכולת הספיגה, מבנה הגוף, רגישות וקצב ההחלפה.

יש להתאים את סוג החיתול אל מבנה הגוף של מי שנדרש לו. יש לבחון מהו העומס בו ידרש החיתול לעמוד, האם מדובר בדליפת שתן קלה או בספיגה ממשית של יציאות למשך של לילה שלם למשל. יש לבדוק האם ישנה רגישות מסוימת שיכולה לפתח תפרחת או גירוי, ובמקרה כזה יש לבחור חיתולים למבוגרים בעלי מינימום מגע בין הצרכים לבין הגוף.
דיור לגיל הזהב - מילון מונחים
דיור מוגן - מילון מונחים
בית אבות, מהבחירה עד החתימה
טיפים לבחינת בתי אבות ובתי דיור מוגן
חוזה דיור מוגן - מהן הבטוחות?
חוזה דיור מוגן - מהם המסלולים?
דיור תומך ובתי אבות משולבים
מהם השיקולים למעבר אל בתי אבות ?
כיצד לבחור מקל הליכה?
איך להקל על המעבר אל בתי אבות
מה בתי אבות מחויבים לספק
מס על פקדון עבור בתי אבות
קודים עבור בתי אבות סיעודיים
אילו שירותים מציעים בתי דיור מוגן
בתי אבות סיעודיים השירות המוצע
בחינת חוזה מול בתי אבות
בין דיור מוגן אל דיור תומך
השיקולים למעבר אל דיור מוגן
בחירת בתי אבות
בתי אבות סיעודיים לחולי אלצהיימר
מהם סוגי בתי אבות הקיימים
בתי אבות - מהם השיקולים בבחירת בית אבות
מהו דיור מוגן?
מהו מבחן ADL סיעודי?
מהן אפשרויות מימון דיור בתי אבות על-ידי משרד הרווחה?
בתי אבות - מה כדאי לדעת לפני שמחליטים

חדשות: גם לעכו מגיע
חדשות: יותר פעילות, פחות רפואה
חדשות: התפתחות ענף הדיור לגיל הזהב
חדשות: אקדמוזס: אקדמיה לגיל הזהב
חדשות: טיפים לבחירת קלנועית מתקפלת
חדשות: דיור תומך - חוליה חשובה בדיור גיל הזהב
חדשות: כ-50 בתי אבות פיראטים עדיין פועלים בישראל
חדשות: דיור מוגן איכותי בהרצליה פיתוח
חדשות: הכירו את דיור מוגן לב גנים
חדשות: חשיבות רשיון בר תוקף עבור בתי אבות
חדשות: דיור מוגן, אין רגע דל
חדשות: הגיע הזמן לדאוג לעצמך
חדשות: דיור מוגן, אתם אף פעם לא לבד
חדשות: מעל 75% מקשישי בתי אבות מרוצים
חדשות נוספות...

   
   כל הזכויות שמורות | בית אבות | בתי אבות , דיור מוגן , בתי אבות סיעודיים |  מפת האתר |  חיתולים למבוגרים |  ציוד רפואי |  מידע רפואי |  צור קשר

שיבה דיור הוא אתר בנושא בתי אבות, דיור מוגן, בתי אבות סיעודיים, המאפשר לגולשים קבלת מידע בנושא סוגים של בתי אבות השונים הקיימים, ומדריכים, טיפים וחדשות הנוגעים לתחום בתי אבות. כמו כן מאגד האתר את כל סוגי הדיור כגון בתי אבות, בתי אבות סיעודיים, דיור מוגן . בו תוכלו למצוא את בית האבות הרצוי לפי חלוקה של איזורים וערים או על פי חיפוש שם ספציפי. בתי אבות נבחרים יוצגו באיזור מיוחד עם מידע נרחב, מגוון רחב של תמונות, וידאו של המעון וכל האינפורמציה הנדרשת לפני שבוחרים בית אבות, בכדי שתוכלו לברור היטב לפני שאתם לוקחים את אחת ההחלטות החשובות בחיים, עבורכם או עבור מי מיקיריכם